TURAN BİRLİĞİ TEŞKİLATI HABER PORTALI

  

Hasan BARIN-DANIŞIKLI DÖVÜŞ


Hasan BARIN-DANIŞIKLI DÖVÜŞ

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

 

Hasan BARIN-DANIŞIKLI DÖVÜŞ!

Öncelikle şunu söyleyeyim siyaset bir bilimdir, duygusallığa yer yoktur. Ben ise bilimsel siyasete inanır, olayları bilimsel siyaset ışığında incelemeye çalışırım.
Şöyle mantıklı düsünelim: Ata İttifakı, Cumhurbaşkanı Adayı olarak sunduğu Sinan Oğan'ın adaylığını önerdiği zaman ilk ikiye giremeyeceğini bilmiyor muydu!
Bunu herkes bilirken, konuştuğum ve çok zeki bulduğum, Oğan'a daha adaylığı önerirken yılların siyasetçisi, Stratisyen Ümit Özdağ bilmiyor muydu?
Tabiki biliyordu!
Peki, herkesin bildiĝi bu bilgiye göre ta baştan A planı ve B planını hazırlamışlar mıydı?
Hazırlamamışlar olamazlar?
Bence ve açıkça görülen;
Bugünlerde yaşanılan bu olayın planınını çok önceden hazırladılar ve uygulamaya koyuyorlar.
Nereden anlaşılıyor:
Düşünün bir ittifakta tek ses çıkar. ATA İttifakı'ndan AP Başkanı, iki gün once Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz diye açıklama yaptırılarak milleti hazırlıyor. Özdağ, daha görüşmeler bitmedi niye böyle açıklama yapıyorsun demiyor.
Sinan Oğan, iki gün sonra Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğiz diye açıklama yapıyor. Büyük olasılıkla bugünde, Sayın Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıklayacak. %5'in oy oranlarının dağılımına baktığınız zaman, %5'in yarısı Sayın Ozdağ'ın diğer yarısı da Sayıb Oğan'ın oyları. Bu oyları da eşit şekilde dağıtıp hem taraflı görünerek, eşit şekilde dağıttıkları için de tarafsız olacaklar; hem de yönetimde etkili olarak ellerine geçen fırsatı değerlendirmiş olacaklar.
Şu anki Sayın Oğan ile Sayın Özdağ arasında yaşanan ise açıkça danışıklı dövüş. 
Önceki yazımda tarafsız kalacaklar demiştim. Eşit sekilde oyları dağıtıp taraflı görünerek, tarafsız kalmanın değişik yöntemini kullanarak tarafsız kalıyorlar.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar