TURAN BİRLİĞİ TEŞKİLATI HABER PORTALI

  

Lütfullah KALELİ-ANAYASA


Lütfullah KALELİ-ANAYASA

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

ANAYASA

 

Türkiye şu sıralar seçimle uğraşıyor, seçimlerimize dış müdahaleler, ara vermeden sürüyor. Almanya’da gazetecilerimiz terörist gibi gözaltına alıyor. Diğer bir Avrupa ülkesinde alenen Türkiye doğumlu olup, Türk düşmanı bir karı; Tayyip’ oy verilmesini engelleyelim diyen , devlet yönetiminde olan birisi.

            Siyasilerimizin dillerinden düşürmedikleri sivil Anayasa değişikliği için alın size büyük bir fırsat.Anayasada devletin güvenliği ile ilgi maddeler ağırlaştırılmalı,içeride veya dışarıda ,terörle ,terörle temaslı yada ilintili olanların, vatandaşlıktan çıkarılması, terör başta olmak üzere bazı suçlara yenden idam cezası getirilmeli, Ülkemiz çıkarlarına aykırı konuşan siyasetçiler ve bürokratlar vatandaşlıktan derhal çıkarılmalıdır.

 

            İdam cezasını kaldırdınız d;a ne oldu! Avrupalı bir teröristi bile iade etmedi. Ülke yararına hiçbir faydası olmadı-çok zararı oldu. Güvenlik güçlerimiz çok zorlandı-zorlanıyor. Hiç kimsenin yurttaşlarımızın vergisi ile terörist beslemeye hakkı yoktur.

 

            Yabancılara vatandaşlık peşkeş çekilmekten derhal vazgeçilmelidir. En küçük bir suça karışan yabancı kökenliler derhal vatandaşlıktan atılmalı sınır dışı edilmelidir. Yabancıların,vatandaşlığa geçirilmesi hakkındaki şartlar çok ağırlaştırılmalıdır.

           

            Yabancılara satılan araziler derhal kamulaştırılmalıdır. Ülkem güvenliğine çok zarar veriyor.

            Ülkem çıkarlarına aykırı yapılan birçok anlaşma vesaireler; yapılacak bir referandumla iptal edilmelidir. Örneğin: Geri kabul anlaşması gibi . Benim ülkem insan çöplüğü değildir- olmamalıdır.

            Özellikle başta ABD ve diğer Avrupa ülkeleri ile yapılanlar, dikkatle gözden geçirilmeli zararlı olanlar için gereği derhal yapılmalıdır.

 

            Ülkeme zarar verecek dış politika değişikliğine, bazı aptallar veya art niyetliler girişimlerde bulunabilir- bulunuyorlar da. Böylelerini engellemek için özel önlemler ve yaptırımlar devreye sokulmalıdır. Devletimizin Anayasal kurumlarında yapılabilecek değişim ve gelişim esasları anayasada açıkça  belirtilmelidir.

           

            Ana yasada ve yasalardaki boşluklar derhal kapatılmalıdır. Siyasetçilere uygulanacak ceza ve yaptırımlar ile suçlar yoruma gerek bırakmayacak şekilde düzenlenmelidir.

           

            Aksi halde tam bağısızlıktan bahsedilemez. Başta Milli eğitim-Tarım sanayi gibi konular olmak üzere, yerli ve milli olmaya hızlı adımlarla ilerlenmelidir.Yoksa! ihmali olanlar kamu oyu ve tarih önünde hesap vermek zorunda kalacaktır.

 

            Görklü Çalap’ımızın görkemli selamları ülkemin tam bağımsızlığı yolunda kararlı adımlarla yürüyen, gereğini yapmaktan çekinmeyen, kocamışlarımızın yiğitlerimizin üzerelerine olsun vesselam.

 

                                                                                                      LÜTFULLAH KALELİ

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz




Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar