TURAN BİRLİĞİ TEŞKİLATI HABER PORTALI

  

Lütfullah KALELİ-BASKI


Lütfullah KALELİ-BASKI

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

 

BASKI! 

                Son zamanlar da Türk milliyetçiliğine karşı girişilen karşı girişilen, baskılama aşağılama girişimlerine elbet bizlerinde diyecekleri var. HER İKİ YAZAR DA NEZAKETİ ELDEN BIRAKMAMIŞLAR. Bizlerde nezaketi bırakmayacağız. 

                Yazılanlar kendi içlerinde çelişkilerle dolu. Belli ki ,Türkiye’de yükselen Türk milliyetçiliğinden rahatsız olmuşlar. Sevgili yazarlar; Türk milliyetçiliğini, Avrupa’nın ırkçılığı ile karıştırmayın. Türk milliyetçiliği ile IRKÇILIĞIN HİÇBİR İLİNTİSİ YOKTUR. 

                Yazarlara; Rabbena dualarını hatırlatırım. İslam’daki zekât kurumunu ve veriliş usullerini hatırlatmakta yarar var. Verilen örnekte yanlış. Siyahi Afrikalılara karşı girişildiği iddia edilen davranışa sığınmış! 

                Türk milliyetçiliğindeki esas, ben yaşayayım- sende yaşa! Veya Herkes yerinde sağ olsun! Türkiye’de tarih boyunca ve şimdilerde hiç kimse; deri renginden veya farklı ulusa mensup olduğundan ötürü yakılmadı, evi ateşe verilmedi, hiçbir ibadethane saldırıya uğramadı. 

                Rahmetli babam derdi ki;” Türkiye’de öyle bir devir gelecek ki; Türk’üm demek cesaret gerektirecek. Böylesine baskı yapanlar ile Müslümanım diyenleri ötekileştiren anlayış aynı şeydir. Aynı merkezden yönetilirler.” Umarım sevgili yazarlarımız, böylesine bir hataya düşmemişlerdir. 

                Bir atın iki kulağı gibi dimdik ve yan yana olması gereken iki kavram, TÜRKLÜK VE MÜSLÜMANLIK! SEFTAHI BEN YAPAYIM. elhamdüliah ben TÜRK’ÜM. Yüce Çalap’ımıza sonuz teşekkürler, ben Müslümanım. Var mı ötesi!  

                Çalap’ımıza kullukta diğer kavimlerle, İslam dünyasında liderliğimi pekiştirmek için yarıştayım. Diğer Müslüman ulusların ve soydaşlarımın koruyucusu olmaya ant içmişim. YAPAY AYRILIKLARI KAŞIMAYA ÇALIŞMANIN ANLAMI YOK. 

                

                İran’da yapılan Astana görüşmelerine gelince; Türkler tarih boyunca yalnızları oynamışlar, güçlerini yalnızlıktan derlemişlerdir. Dost bellediklerinin ihanetine uğramışlardır. Arap dostlarımız(din kardeşlerimiz)sağ olsunlar hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar. Iraktaki sivillerin öldürülmesinden Türkiye’yi sorumlu tutarak kınama yarışına girdiler.  

                Arap dindaşlarımızda biraz onur, Şeref olsaydı Filistinliler öldürüldüğünde, Mescidi aksa saldırıya uğradığında kınama yaparlardı. İşte bu nedenle Arap dindaşlarımızdan soğudum. Arap dostlarımızı kınıyorum. Arap sevicilerini de kınıyorum. 

                İran veya Rusya bizi desteklese veya desteklemese ne yazar. Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkânıdır. Çalap’tan başkası, istediğini bizlerle(Türklerle.)Birleşmeden gerçekleştiremez. 

                İran ve Rusya çok zordalar. Mecburen bizimle anlaşacaklardır. İran (Farisiler- Persler) İslam önce si çağlarda -İslam’ın geldiğinden beri Türk’ün düşmanıdır. Haçlıların dostu- Müslüman Türklerin düşmanı. Onların bu özelliği kıyamete kadar değişmez. Zaten Tür illerini işgale devam ediyorlar. 

                Soydaşlarımıza baskıyı artırdıklarını duyuyorum. Eceli gelen Acem, Türk’le uğraşır. Ermenilere dost olandan başka ne beklenir ki! 

                Sabır zaferin habercisidir. Biraz mücadele ve bedel ödemek gerek. Sonra nasılsa bedel ödeyecekler. 

                Yüce Çalap’ımızın görkemli selamları; direnen -sabreden- birlik olan- Gazilerine saygılı ve sahip çıkanların üzerine olsun vesselam. 

 

NOT: Azerbaycan devletimiz gazilerine daha çok sahip çıkmalı saygı göstermelidir. 

                                                                                                                                             LÜTFULLAH KALELİ

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar