TURAN BİRLİĞİ TEŞKİLATI HABER PORTALI

  

Lütfullah KALELİ-DEMET ATIŞI


Lütfullah KALELİ-DEMET ATIŞI

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

DEMET ATIŞI 

                Devlet terbiyesi görmüş bir büyüğümüz, yeterince sorgulamadığımız, araştırma yapmadığımız konusunda bizleri sıkça eleştirir kaliteli sorgulama yapmamızı arzu ederdi. Halen de öyle. Bu nedenle kendisine yüce Çalap’ımızdan uzun ömürler dilerim. 

                Hafta içinde art ,arta gelişen olaylar ve açıklamalar bana neler oluyor dedirtti. Önce olayları sıralayalım. İsrail’le normalleşme ve –karşılıklı büyük elçi atama- Fener Rum Patriğine armağan edilen eküm enik yazan Trabzon spor forması-  Bir Ermeni’nin Denizli’de bir ilçeye kaymakam olarak atanması. 

                Devlet terbiyesi görmüş büyüğümüzü sevindirelim. Biraz sorgulayalım. İsrail hangi politikasını değiştirdi! Ülkemize nasıl bir yarar sağlayacak! Hani Filistin toprakları satılık değildi? Filistinlileri öldürmekten vaz mı geçti. Yoksa! söylenenler toplumun bir kesiminin gazını almak, oy peşinde koşmak için mi yapıldı. Aklıma bir sürü deli sorular geliyor amma burası yeri değil. 

                Yunanistan’da halen Türk azınlığa yapılan zulümler arşu alaya çıkarken hangi Yunan tohumu ne amaçla devlet politikalarına ve yasalara karşı gelerek böylesine üzeri melanetle karalanmış bir Türk takımının formasını verebilir. Ben basit bir suç işlesem; polis ve savcılar çoktan peşime düşer, işgüzarlar şeref ve haysiyetimi yerlerde sürüklerdi. Devlet organlarının sessiz kalması beni çok üzüyor. Aklıma gelen soru ise ! Devletimiz, parakundiler-hainler –dönmelerce ele mi geçirildi? Hangi Yunan takımının forması Türk azınlığın Müftüsüne takdim edildi bir bilen var mı! 

Gelelim Bir Ermeni’nin kaymakam olarak atanmasına! Sayın ilgililer hiç mi tarih okumadınız, geçmişten hiç mi ders almazsınız. Boğazlıyan kaymakamını kimler astı-astırdı. Boğazlıyan kaymakamı neden asıldı. Yozgat çevresinde Ermeni komitacıların yaptıkları katliamları ırzına geçilen Türk kadınları hatırdan çıkarmayan Boğazlıyan kaymakamı yapılan dehşetli eylemleri durdurmak istediği için asıldı. Boğazlıyan kaymakamı idam edilmeden önce neler dedi ,okurlarım bir araştırıversin. 

Şimdiye kadar Ermenistan’da bir Türk’ün bırakın kaymakam yapılmasını- muhtar yapılmasını, Türkleri sevebilen ,Ermenistan’da yaşamasına izin verebilecek bir Ermeni’ye rastlamak mümkün mü?. 

Hafta içinde ATV de toplanan birkaç kişi ; güzel ülkemde bir Ermeni’nin Kaymakam olarak atanmasını alkışlıyorlar, zoraki karşılaştırmalarla alkışlıyorlardı. Osmanlıya ihanet eden ,Osmanlı coğrafyasında Müslüman Türk halkına soykırım uygulayan Ermeniler ve Rumlar  değil miydi! Devletin her noktasına hakim olan bunlar değil miydi. Hastanelerde yatan gazilerimizi zehirleyerek şehit eden etıbba-ı Ermeni yan mensupları değil miydi. 

Bu ne perhiz, bu ne turşu. DEVLETİNİ VE ULUSUNU SEVEN KUTSAL SAYAN, EN AZ bir Ermeni ve Rum kadar, şerefine düşkün olanları uyanık olmaya çağırmak benim milli bir görevimdir. Yapılan hatalardan derhal geri dönülmeli, sorumlulardan hesap sorulmalıdır. 

Ayrıca bol bol dedikodusu yapılan amma kendisi bir türlü yapılamayan Suriye harekatının sonunu merak ediyorum. Yapılmayacaksa neden açıklama yapıldı, her şart uygun iken neden harekat yapılamıyor, kimler engelliyor anlayamadım gitti. Anlayan varsa beri gelsin. 

Benim diyemediklerimi , araştıramadıklarımı sevgili okurlarımın anlayışına bırakıyorum. 

Görklü Çalap’ımız yar ve yardımcımız olsun vesselam. 

                                                                                                          LÜTFULLAH KALELİ

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar